Futbol Heyecanının Zirvesi Euro 2020

Futbol Heyecanının Zirvesi Euro 2020

Futbol Heyecanının Zirvesi Euro 2020

Tüm dünyanın merakla beklediği ve her seferinde daha da artan heyecan dozuyla herkesi ekranlara kitleyen önemli şampiyonaların başında gelen Avrupa Futbol Şampiyonası, digger adıyla Euro Lig, 2020 senesinde öne çıkan yıldız isimlerden turnuvaya özgü lisanslı ürünlere kadar sayısız konuda kendinden bahsettirmeyi başardı. 2021’de gerçekleşmeyi bekleyen Euro 2020’ye dair merak yaratan tüm satır aralarını ise sizler için derledik.

Euro 2020 Tarihi

İlk defa 1927 senesinde Fransa Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Henri Delaunay tarafından ortaya atılmış olan ''Avrupa'da dev bir futbol turnuvası organize etme'' fikri, ilginçtir ki fikrin ortaya çıkmasından ve Delaunay'ın ölümden seneler sonra 1958 yılında gerçeğe dönüşmüştür. Tüm Avrupa kıtası genelinde millî takımlar arasında düzenlenen ilk uluslararası şampiyonluk turnuvası olma özelliği taşıyan 1960 Avrupa Uluslar Kupası, Avrupa Futbol Şampiyonası'nın öncüsü olarak kabul edilmektedir. Toplam 17 farklı ülkenin katılığı ve yarı final ile final karşılaşmalarının Fransa'da gerçekleştirildiği turnuvadan SSCB ilk Avrupa şampiyonu olarak ayrılmıştır.

10-26 Haziran 1992 tarihleri arasında İsveç'te düzenlenen ve resmi marşı çok iyi bildiğimiz  "More Than a Game" olan turnuva ise UEFA yazısının logo olarak son kez kullanıldığı turnuva özelliğine sahip olmasıyla, kısaca "Euro" adı verilmesi gibi önemli bir diğer değişiklikten önceki son mücadele olma özelliğine sahiptir. Bu isimle birlikte gelen bir digger önemli değişim de turnuvanın  futbolcu isimlerinin formanın arkasına yer aldığı ilk büyük futbol yarışması olmasıdır. Elbette tasarımcılar ve futbol tutkunları için önemli bir esin kaynağı halini alan bu forma konsepti günümüze kadar gelişerek gelmeyi başarmış ve ortaya çok sevilen ürünler çıkmasını sağlamıştır.

Euro 2020’de Yer Alan Yıldız Takımlar

Play-off finalleriyle birlikte Macaristan, Slovakya ve İskoçya'nın turnuvaya katılmaya hak kazandığını kesinleşirken, EURO 2020 karşılaşma gruplarındaki dengeler de bir hayli değişti. Play-off karşılaşmaları sonrasında Türkiye, İtalya, Galler, İsviçre'nin yer aldığı A grubuna karşılık, B grubunda Danimarka, Finlandiya, Belçika, Rusya; C grubunda Hollanda, Ukrayna, Avusturya, Kuzey Makedonya; D grubunda İngiltere, Hırvatistan, Çekya, İskoçya ve E grubunda İspanya, İsveç, Polonya, Slovakya ile F grubunda Portekiz, Fransa, Almanya, Macaristan'ın yer aldığı açıklandı.

Euro 2020 Heyecanını Arttıran Ürünler

Covid-19 salgını nedeniyle 2020’de yapılmış olması gerekirken 2021 yılı yaz aylarına ertelenen EURO 2020 maçları için futbol tutkunu herkesin iple çektiğini söylemek mümkün. Ancak bu heyecanı daha da arttırırken tarzını ve futbol aşkını yansıtmak isteyenler için şimdiden Sportinn sayfaları dahil tüm spor dünyası vitrinlerini kuşatan milli takım ürünleri ile formaların en az maçlar kadar ilgi çekici olduğundan da bahsetmeden geçmek olmaz. Taraftarlar için her sene yenilenerek daha özel, original ve özgün formlarda sunulmasının yanı sıra bir futbol yıldızı gibi hissettiren gerçekçi tasarımlara da sahip olmalarıyla dikkat çeken ürünler arasında milli takım formalarının başı çektiğini eklemek gerekmekte. Elbette Nike gibi spor dünyasına liderlik eden markaların öncülüğünde geliştirilen sayısız lisanslı ürün tasarımı üzerinde de EURO 2020’ye dair logo ve görseller görmek mümkün olmakta, böylece merakla beklenen bu özel turnuvanın tarifsiz coşkusu spor dünyasının her anına yansıtılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.