Holiday 2021’e Genel Bakış

Holiday 2021’e Genel Bakış

Kumaş ve Renklerin Yaratıcı Kombinasyonu: Holiday 2021’e Genel Bakış

Henüz yazın başladığı günlerde Jordan markasına özel Holiday 2021 sezonuna dair takvimini duyuran Nike, dayanıklılığı arttırılan sneaker ayakkabı modelleriyle gündemde. Çıkış tarihleri birbirinden farklı olmakla birlikte Eylül ayını sabırsızlıkla beklememiz için önemli nedenler veren Nike, bu yılki Holiday 2021 programında Jordan basketbol ayakkabısı modellerine yepyeni bir soluk getirecek fikirlere yer veriyor. Sevdiğimiz hitlerin farklı varyantlarını göreceğimiz Holiday 2021 sezonu, geliştirilen sneaker ayakkabı modelleriyle sonbahara gürültücü ve hızlı bir başlangıç yapıyor.

Yenilenen Kırmızısıyla Air Jordan 1 Mid

Bir üst modeli gibi çıkış tarihinden önce popülerlik kazanan Air Jordan 1 Mid modeli, sevilen tasarıma aranan tüm renkleri dahil etmeye hazırlanıyor. Ürün yelpazesini yaratıcılıkla genişletme konusunda ısrarcı görünen Jordan ayakkabı markası, retro stilde kullanılan kırmızı geometrik şekilleri beyaz ruganla canlandırma fikrini bu tasarımda da yineleyecek. Kırmızı şablonlarıyla aklımıza kazınan bu Jordan basketbol ayakkabısı modelinde önemli yenilikler olarak altın rengi, lacivert ve hatta deniz mavisi gibi son derece farklı renkleri bir arada göreceğiz. 80'ler ve 90'larda Jordan ayakkabı konseptine yön veren ve giyim ürünlerinde sıkça karşımıza çıkan pek çok öğe de yine canlı beyaz bir orta taban ve buzlu görünüme sahip dış tabanla birlikte tasarıma eklenecek yenilikler arasında.

Parlak tonları rugan kullanımı sayesinde daha da eğlenceli hale getirecek olan tasarımında Bulls kırmızısının daha çok şeker rengine benzeyen bir tonla yer değiştirdiğini görmek mümkün olurken, retro baskıların oluşturduğu renkli süveter formu, Chicago’nun renk paletlerinin orta tabanla uyumlu şekilde yenilenmesine vurgu yapacak. Her yönüyle sneaker ayakkabı modelleri için ilham verici bir referans oluşturacak olan Air Jordan 1 Mid modeli, son tasarım dokunuşları olarak dil şeridine ve ayak bileğine eklenen imzalı marka sembolleriyle tamamlanacak. Böylece ikonik görünümlerinden biri olan Air Jordan 7’ye atıfta bulunurken, daha üst bir grafik şablonunun benimsendiği görülecek.

Sıcak Adımlar İçin Air Jordan 1 Low “Sherpa Fleece”

Kış serisi için özel olarak geliştirilen ve kadın ve erkekler için sneaker ayakkabı modellerinden sıyrılarak yalnızca kadına özgü versiyonla piyasaya sürülecek olan Air Jordan 1 Low Sherpa Fleece ise soğuk aylara damga vurmaya hazırlanan tasarımların başında geliyor. Alışılagelmiş siyah kışlık ayakkabı yargısına kalıpların dışına çıkan bir siluetle katılarak renk katacak olan model, taş rengindeki süet kullanımının yanı sıra kar geçirmezliğiyle de bu kışı sıcacık geçirmenizi sağlayacak.

Sneaker ayakkabı modellerine giyim dünyasına ait dokunuşlarla yenilik getirecek olan Air Jordan 1 Low Sherpa Fleece astarlı polar ceket sıcaklığından veya tüylü kumaşların rahatlığından yararlanarak pek çok öğeyi ayaklara taşıyacak. Açık renkte dikilerek kendini gösteren Swoosh şemsiyesi altında kalitesine dair gereken mesajı gönderen tasarım, aynı zamanda topuğu beyaz işlemelerle süsleyen Wings logosuyla dikkatleri çekmenizi sağlayacak. Maviye çalan gri bir tondaki orta tabanın, nötr bir tondaki dış taban üzerinde hafif bir kontrast sağladığı model, kışa hazırlanmak için en iyi seçeneklerden biri olarak radarımızda kalacak.

Ürkütücü Öğelerle Nike Dunk Low "Halloween"

Dunk Low Mummy ile birlikte bu yılın ‘’tüyler ürperten’’ serisine eklenecek olan Dunk Low Halloween karanlıkta parlayan baskılarla herkesin dikkatini çekmenizi sağlayacak. Genel olarak beyaz, koyu turuncu ve siyah renk şemasının takip edildiği sneaker ayakkabı burun ve yanların siyah kaplamalarla doldurulduğu yapısıyla öne çıkacak. Orta kısımdaki Swoosh logosunu, naylon dili ve yaka astarını yanık tonda bir turuncunun oluşturduğu sneaker ayakkabı modelinde kontrast oluşturan beyaz orta taban katmanının karanlıkta parlayan dış tabana oturtulması ise yine markanın ne kadar incelikli bir yaratıcılığa sahip olduğunu herkese gösterecek.

Nike Dunk ailesinin bu yeni tasarımı düşük bilek yapısı geleneğini sürdürmeye devam ederek Holiday sezonu içerisinde sıyrılmayı başarırken, sneaker ayakkabı modelinin doğru koşullar altında renk değiştirerek parlamaya başlayan yeşil grafikleri ise serinin ürkütücülük konusundaki iddialarında çıtayı yükseltecek. Üst kısımdaki kaplamalar boyunca hayalet gözlerini anımsatan çok sayıda grafiğe sahip olan tasarım, görünen o ki lansman sonrası koleksiyonlara bir festival havası katacak.

Sıcak Sonbahar Renkleriyle Nike Dunk High “Toasty”

Yaz başlarında Air Force 1 ve Nike Dunk Low'un sıcaklık veren unsurlarından ilham alınarak geliştirildiği müjdelenen Nike Dunk High Toasty popüler modellerle dolu bu büyük sezonda önemli bir yer kazanacak.  Özel bir amaca yönelik tasarlanmasıyla sonbahar ve kış aylarında ayaklarınızı sıcacık tutacak olan sneaker ayakkabı modeli, tüm vaatlerini ısı yalıtan özel kumaşlarla yerine getirecek.

Üst kısmındaki malzeme seçimi pamuk ve naylon gibi geri dönüştürülmüş malzemelerden yana yapılan Nike Dunk High Toasty iç taban ve iç astar kısmında polar kumaş kullanılmasıyla bu kış aylardan hiç çıkmayacak. Detaylara gizlenen fikirlerle değerini katlayan tasarım, aynı zamanda dildeki daire şeklindeki logoda görülebileceği üzere Nike'ın Move To Zero projesinin bir parçası olarak sneaker ayakkabı piyasasında yerini alacak.

Sonbahara göndermede bulunan canlı renklerle hareketlendirilen üst kısma, dil ve topuklarda kullanılan beyaz renk eşlik ederken, yan panelin beyazlığı ise açık bej ile bölünerek kendini belli edecek. Ön kaplamanın koyu kahverengi ve arka kaplamanın yeşil olarak belirlendiği tasarımda Swoosh ise en siyah haliyle yer alacak. Yani geri dönüştürülmüş malzemelerle doğayı işaret eden ve hem nötr hem de canlı tonlar arasında geçiş yapan Toasty kapitone tanımına adeta yeni bir bakış açısı kazandırmak için gelecek.

Heyecanla beklenen sneaker ayakkabı modellerinin tamamı farklı bir amaca hizmet etmenin yanında, sezonun farklı bir eğlencesine vurguda bulunacak. Yazın ilk günlerindeki duyurusundan bu yana lansmanları merakla beklenen tüm Jordan ayakkabı modelleri ve çok daha fazlası ile Holiday, senenin en çok konuşulan serileri arasında sağlam bir yer edinecek.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.