Nike SB Dunk Low “Street Hawker”: Eğlenceli ve Leziz Bir Renk Şöleni

Nike SB Dunk Low “Street Hawker”: Eğlenceli ve Leziz Bir Renk Şöleni

Çinli sanatçı Jason Deng imzalı yeni Nike SB Dunk Low “Street Hawker”, tamamen Çin’in çok çeşitli yemek kültüründen ilham alarak tasarlandı. İsmini, kaykaycıların favorisi seyyar yemek satıcılarından alan “Hawker”,  6 farklı şehirden 6 değişik menüyü üzerinde taşıyor. Deng’in suluboya fırçasıyla renklendirdiği neşeli tasarım, Çin mutfağının 4 ana baharatını temsil eden bağcıklarla süsleniyor.

Sağ ve sol teki birbirinden bütünüyle farklı olan ayakkabıların kahverengi Swooshları yemek çubuklarına gönderme yaparken, topuğa işlenen bozuk paralar kaykaycıların yedikleri yemeği ödemeleri için yerleştirilmiş.

Çılgın tasarımın sol tekinde bulunan açık bej kısım, hamur işi yemekleri simgelerken süet parça Pekin’in Douzhi isimli fasulye çorbasını temsil ediyor. Yanlardaki kabartmalı doku geleneksel Xi’an yemeği olan pita ekmeklerini anlatıyor. Diğer yanda yer alan yemek ise soluk suluboya deseniyle gösterilen Yangchun eriştesi. Gökyüzüne benzeyen mavi iç astarı cenneti temsil ederken ortadaki mavili şerit, mavi beyaz porselen kaseleri taklit ediyor.

Sağ tek ise sıcak yemekleri temsilen tasarlanmış. Ayakkabının ucundaki metalik bakır kısım, yemekleri pişiren tencerelere benziyor. Yan taraftaki deri parça, Guangzhou’nun geleneksel kaz derisi kızartmasını anlatırken gümüş Swoosh, eti asmak için kullanılan kancayı temsil etmekte. Topuk kısmında bilinen bir Taipei tatlısı yer alan ayakkabının tabanındaki sarı renk ise mutfak yağlarını simgeliyor.

Çin harfleriyle “yemek” yazan siyah ve beyaz topuk şeritlerinin tamamladığı tasarım, kaykaycıların yeni gözdesi olmaya hazırlanıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.