Sneaker Temizliği & Bakımı Nasıl Yapılır?

Sneaker Temizliği & Bakımı Nasıl Yapılır?

Konforunuzu en üst düzeye taşımak için gündelik yaşamda da en az sportif etkinlikler kadar sık kullandığınız sneakerlar, zaman içinde kir, olumsuz hava şartları veya çevresel etmenlere karşı dayanıklı olsalar dahi yıpranma gösterebilirler. Elbette yıpranmalar büyük özenle seçilen ayakkabıların yapısını bozarak ömrünü azaltmakla kalmaz, kullanıcıya sunulan konfor ve sağlık da etkilenir.

Sportinn ekibi olarak bizlerden alacağınız her biri yüksek kalite orijinal Nike ürünleri içerisinde yer alan sneaker ayakkabıları nasıl temizleyebileceğinize dair önemli ipuçları paylaşıyoruz.

Öncelikle Doğru Araçlar

Ayakkabılarınızı korumak için öncelikle yapısına uygun, yumuşak kıllara sahip bir fırça edinmelisiniz, özellikle söz konusu Sportinn ile temin ettiğiniz yüksek kalite ve beyaz renkte bir modelse. Her ne kadar hepsi her koşula dayanıklı şekilde, özel malzemelerden üretilmiş olsalar da sneakerların da hassas bir bakıma ihtiyacı var.

Kurumuş çamur lekelerini veya toprak kalıntılarını temizlemek için son derece etkili bir araç olan fırçaya ek olarak temizleme işlemine devam etmek için mikro elyaf bir bez temin etmelisiniz. Bu bez fırçanın ağır lekeleri çıkarmasından sonra hafifleyen lekeler ve yumuşayan deri kısımlar için son derece idealdir.

Ayakkabılarınızın temizlemesi kadar sıkça yenilenmesi de önemli, elbette yan, uç ve arka kısımları temizleyebiliriz, peki bağcıklar? Ayakkabının bakımı için genelde atlasak da son derece önemli bir detay olan bağcıkların sıklıkla yenilenmesi gerekmekte, böylece genel görünü bir anda değişebilmektedir.

Temizleme Sıklığı ve Kurutma

Kir ve lekeler sneaker yüzeyinde ne kadar uzun süre durursa o kadar çok kurur ve yerleşir, haliyle temizlenmeleri de aynı doğrultuda güçleşir. Bu nedenle sık sık temizlenmesi, mümkünse haftada bir bakıma alınması önerilir. Pek çok kişi sıklıkla yapılması gereken bu işlem için çamaşır makinesine yönelir, ancak dokuya zarar verebilecek bu agresif temizleme yönteminden kaçınarak elle temizliği sağlamak en doğrusudur.

Kirin sneaker'larınızın üzerinde fazla durmasına izin vermeyin! Ne kadar sık temizlerseniz, o kadar iyi. Çamaşır makinesi de bir opsiyon olarak değerlendirelebilir fakat bu işlemin ayakkabılarınıza ciddi derecede zarar verebilme ihtimalini de gözden geçirin!

Uzun ömürlü bir kullanım için ayakkabının hava geçirgenliğini kaybetmemesi ve yüzeyinin nefes alması önemli, bu nedenle temizleme sonrası iyi bir kurutma şart. Silinen veya ıslanan ayakkabıları kapalı bir alanda bekletmemeye ve son derece iyi şekilde kurutmaya özen göstermelisiniz.

Tüm sneaker ihtiyaçlarınızda veya özel basketbol ayakkabısı modellerinden son tasarım eşofmanlara kadar sportif bir kombin için ihtiyacınız olan her şeyi ise geniş kataloğuyla sizleri karşılayan Sportinn web sitesinde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.