Yaz Geliyor! Yaza Fit Girme Rehberi

Yaz Geliyor! Yaza Fit Girme Rehberi

Yaz Geliyor! Yaza Fit Girme Rehberi

Yazın hızla yaklaşması ve sıcaklıkların artmasıyla birlikte her zamankinden daha iyi görünmek ve istediğimiz her şeyi giymek istiyoruz. Elbette bunu yapabilmek için hayatlarımızı birkaç küçük ama önemli şekilde değiştirmeliyiz. Çok zor mu görünüyor? Merak etmeyin, fit olmanın kuralı aslında çok basit.

Gelin yaza daha formda girmek için neler yapabileceğimize bir göz atalım.

Beslenmenizi Düzene Sokun

Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için beslenmenin şart olduğunu, sporla hiçbir ilgisinin olmadığını artık pek çok kişi anlıyor. Sağlıklı bireyler, yıllık psikolojik ve fiziksel sağlıkları için ne tükettiklerine çok dikkat ederler. İşte bu yüzden yaz boyunca temel beslenmeye ulaşma şansımızı en üst düzeye çıkarmak için mevsim koşullarından faydalanmalıyız.

Örneğin gün boyu iştahınızı düzenleyebilmeniz ve güne iyi bir başlangıç yapabilmeniz için günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Kahvaltı günün ilk öğünü olmalıdır. Protein, vitamin ve karbonhidrat açısından dengeli bir kahvaltı yapmak gün boyu açlığınızı kontrol etmenize yardımcı olur. Yaz aylarında formda kalmak için bu çok önemlidir.

Bir başka örnek olarak da oruç diyetleri iştahınızı kaybettiğiniz durumları kontrol altına almanın etkili yoludur. Özellikle en popüler oruç diyeti, on altı saat boyunca kalori içeren tüm yiyeceklerden kaçınmak ve sekiz saatte bir sadece yemeniz gerekenleri tüketmekten ibarettir. Yine de kendinize diyet belirlemek için önce doktorunuza danışın.

Bol Bol Su İçin

Kesinlikle su tüketimi en önemli faktördür. Her gün ihtiyacınız kadar su içmeye dikkat edin çünkü bunu yazın yapmak kışın olduğundan çok daha kolaydır. Bu aynı zamanda şekliniz ve sağlığınız için de özel bir şanstır. Her gün belirli miktarda su içtiğinizden emin olmak için su şişesi veya özel su şişesi kullanmanız mantıklı olacaktır.

Kaliteli Uykuya Özen Gösterin

Yaz aylarında günler uzadığı ve sıcaklıklar arttığı için genellikle daha geç yatarız. Gecenin geç saatlerinin sizi geç saatlere kadar uyanık kalmanız konusunda aldatmasına izin vermeyin! Yaz için en iyi uyku tavsiyesi her gün en az 30 dakika öğlen uykusu çekmektir. Vücudunuz ve performansınız canlanarak gününüzü daha iyi değerlendirmenize olanak tanır.

Ne Olursa Olsun Hareket Edin

Herkesin koşulları farklı olsa da birçok kişi yaz aylarında sporu daha az ilgi çekici buluyor. Siz de aynı sorundan şikayetçiyseniz, anahtar kelimelerinizi en iyi olasılıkları yansıtacak şekilde değiştirin. Bisiklet, serin salonlarda fitness çalışmaları, yürüyüş veya koşu gibi aerobik egzersizlerinizi ihmal etmeyin. Eğer sıcaktan şikayetçiyseniz günün mümkün olduğu kadar erken saatlerinde veya akşamın serinliğinde sporunuzu planlamayı deneyin. Bu bazı fedakarlıklar gerektirse bile emin olun işin sonunda mutlaka ödüllendirileceksiniz. Kapalı alanda spor yapan kişilerin ferah, serin ve havadar koridorları tercih etmesi gerekiyor.

Ayrıca unutmayın ki her zaman güçlü bir motivasyon duygusuna sahip olmak önemli olsa da, asıl motivasyonun aynı zamanda kişisel iniş ve çıkışlardan da kaynaklandığını unutmayın! Bu nedenle, dürtünüz azaldığında, daha güçlü bir şekilde yeniden yüzeye çıkma şansının olduğunu unutmayın. Formunu koruyan veya korumaya çalışan kişiler için yaz fitnessının faydası, herkes tarafından fark edilebilir olmasıdır. Sizi fark eden ve moralinizi yükselten kişilerle daha fazla zaman geçirin.

Spor Ekipmanlarınızı Mutlaka Nike Tercih Edin

Sıcak havada spor yapmak zor... Ama işinizi kolaylaştıracak bir şirket var ki enfes ürünleriyle sizi yaza formda sokmaya hazır.

Fitness ile uğraşıyorsanız Nike’ın çeşitli ve konforlu kadın fitness ayakkabısı ve erkek fitness ayakkabısı çeşitlerini; koşuyorsanız kadın koşu ayakkabısı, erkek koşu ayakkabısı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde basketbol ayakkabısından tenis ayakkabısına, krampondan terliğe kadar Nike ürünleri de mevcut.

Hepsi de avantajlı fiyatlarıyla Sportinn’de sizi bekliyor!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.